spravy.sk spravy.sk

60 ľudí na okruhu, ľudia z iných tímov sa medzi sebou nestretnú. Takto budú vyzerať preteky duchov
zdroj: @GPFranceF1/Twitter

60 ľudí na okruhu, ľudia z iných tímov sa medzi sebou nestretnú. Takto budú vyzerať preteky duchov

V F1 pokračujú prípravy na štart sezóny. Ten by sa mal uskutočniť 5. júla v Rakúsku. Isté je aj to, že pôjde o preteky bez divákov. Ako to však bude vyzerať? Kto každý bude mať prístup na okruh?

Viac detailov prezradil bývalý pretekár F1 Giedo van der Garde, ktorý si užil kráľovskú disciplínu motošportu v roku 2013 s tímom Caterham.

"Počas pretekov bez divákov budú mať tímy k dispozícii 60 ľudí na tím. Tí budú môcť pôsobiť na okruhu. Ďalších dvadsať priletí neskôr a bude bývať na hoteli. Budú v rezerve v prípade, ak by niekto ochorel. Priamo na trati nebude žiadny catering a ani motorhomy," uviedol van der Garde odvolávajúc sa na inštrukcie, ktoré dostal tím Renault F1.

Cieľom bude minimalizovať počet ľudí na Red Bull Ringu. V rámci redukcie infekcie COVID-19 budú ľudia na okruhu dodržiavať rozostupy a ľudia z jednotlivých tímov sa medzi sebou nebudú stretávať. 

"Pred príchodom na trať budú všetci testovaní a jednotlivé tímy budú mať stanovené časy svojich príchodov a odchodov z okruhu. Red Bull Racing napríklad príde o ôsmej a AlhaTauri o štvrť na deväť. Navzájom sa tak nestretnú. Ak by boli na tejto trati aj druhé preteky, zúčastniť by sa ich mohli iba tí, ktorí absolvovali aj prvé," dodal Holanďan.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Giedo van der Garde

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac