spravy.sk spravy.sk

Brown počíta so štrnástimi, až pätnástimi pretekmi na desiatich tratiach
zdroj: Twitter/McLaren

Brown počíta so štrnástimi, až pätnástimi pretekmi na desiatich tratiach

Štart sezóny by sa mal uskutočniť v úvode júla v Rakúsku. Vo vzduchu sú ešte stále otázniky, no Red Bull Ring je všeobecne považovaný za ideálne miesto pre úvodné preteky.

Taký je aj názor šéfa McLaren Group Zaka Browna. Podľa jeho mienky by sa na tomto okruhu mohli uskutočniť aj viac ako jedny preteky.

"Podľa mňa bude mať táto sezóna štrnásť, až pätnásť pretekov na desiatich okruhoch. Musíme počítať s tým, že vírus udrie opäť a potrebný bude aj krok späť. Problém nášho športu je v tom, že musíme cestovať z krajiny do krajiny a to je spojený s rizikom," upozornil Brown.

"Z toho logicky vyplýva, že by sme mali zvážiť aj organizáciu viacerých pretekov v jednej krajine. Znamenalo by to menej cestovania a dlhší pobyt v jednom štáte. Minimálne pre Rakúsko a  Anglicko sa s tým určite počítať musí," pokračoval boss McLarenu. Okresanie kalendáru podľa neho nemusí byť tragickou správou. "Môžeme mať krásny šampionát zo šestnástich pretekov. Alebo aj zo štrnástich."

Štart sezóny v rakúskom Spielbergu je z viacerých pohľadov ideálny.

"Spielberg má všetko, čo potrebujeme. Máme tu vojenské letisko blízko okruhu a nemusíme teda prilietať normálnymi linkami. Máme tam potrebné hotely a vybavenie. Ak by sme dokázali odjazdiť prvé preteky mimo ruchu veľkomiest a dopadlo by to dobre, tak by išlo o výborný signál pre zvyšok sveta," dodal Brown.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac