spravy.sk spravy.sk

Giacomelli: Ak by pretekal Verstappen v mojej ére, bol by mŕtvy už štyrikrát
zdroj: Red Bull Racing twitter

Giacomelli: Ak by pretekal Verstappen v mojej ére, bol by mŕtvy už štyrikrát

Bývalý pretekár McLarenu Bruno Giacomelli tvrdí, že ak by súťažil Max Verstappen v jeho dobe, bol by už dávno mŕtvy.

Giacomelli patril do éry sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, pričom úroveň bezpečnosti okruhov i monopostov bola úplne iná. Veci sa začali meniť k lepšiemu až po tragickej VC San Marína 1994 v Imole (o život vtedy prišli Roland Ratzenberger i Ayrton Senna).

"Pre mňa osobne je napríklad päť majstrovských titulov Juana Manuela Fangia hodnotnejších ako sedem titulov Michaela Schumachera. Fangio vyhral päťkrát, ale dokázal to v ére, keď ľudia v autách umierali. Chápete, čo tým myslím?" pýta sa Giacomelli v rozhovore pre motorsport.com.

"Chcem tým povedať, že ak by jazdil Verstappen v osemdesiatych rokoch, čiže počas mojej éry, tak by bol mŕtvy už zo tri či štyrikrát."

Ako ďalej taliansky pretekár pridal, súčasní piloti ťažia z výrazne vylepšenej bezpečnosti. Aj preto si môžu dovoliť aj agresívnejší jazdecký štýl.

"Keď sme havarovali my, tak to bol skutočný strach. Tých pár sekúnd počas nehody ste si nemohli byť ničím istý a čakali ste to najhoršie. Keď ste už videli, že nasleduje nehoda, tak ste mysleli na jediné - nezraniť sa. Čo sa dalo robiť? Chytil som kŕčovito volant a snažil som sa ostať pevný. Tak som čakal na náraz. Bol to moment strachu," pridal Giacomelli.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac