spravy.sk spravy.sk

Ecclestone chce vidieť emócie, nie PR-ľuďmi manipulované bábky
zdroj: TASR/AP

Ecclestone chce vidieť emócie, nie PR-ľuďmi manipulované bábky

Bernie Ecclestone má už 89 rokov, no aj v tomto veku očakáva ďalšieho potomka a skostnatelé nie sú ani jeho názory. Najnovšie skritizoval PR-špecialistov tímov F1, ktorí nasadzujú pretekárom náhubky.

V jednej veci je nutné dať Berniemu z pravdu. Vyjadrenia pilotov sa miestami podobajú ako vajce vajcu. Sú plné profesionálnych výrazov a chýba im tá šťava, ktorú mali borci z minulosti. Len nevytŕčať z davu a náhodou nepoužiť slovíčko, ktoré by bolo nepríjemné pre sponzorov. 

"Som poriadne nahnevaný, keď vidím, ako nasleduje pretekára ako tieň mladý človek z oddelenia PR. Doslova striehne na to, čo povie. Ak si chce pretekár pustiť ústa na špacír a chce sa verbálne vyventilovať, tak ho nechajte! Títo PR-pracovníci pôsobia ako babysitterky, ktoré chránia dospelých mužov pred prípadnými problémami," soptí Ecclestone.

Bývalý šéf F1 zažil aj úplne iné obdobia. Tie sú dnes považované za klasiku a fanúšikovia tohto športu s nostalgiou spomínajú na konflikty, ktoré tvorili históriu tohto športu. Prehnaná sebakontrola teraz takýmto momentom bráni.

"Chcem vidieť športovcov s emóciami, ľudí pohybujúcich sa na hrane. Nevravím, že chcem nehody. Chcem však vidieť súboje koleso na koleso. Čo je na tom zlé? Spomínate si, ako vyskočil Nelson Piquet z auta a napadol Elisea Salazara po vzájomnej kolízii? Ľudia to milovali. Bolo to ľudské," pridal Bernie Ecclestone.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac