spravy.sk spravy.sk

Vedenie seriálu rokuje s britskou vládou o výnimke z karantény
zdroj: Pirelli Motorsport

Vedenie seriálu rokuje s britskou vládou o výnimke z karantény

Vedenie F1 rokuje s britskou vládou o tom, ako obísť povinnú dvojtýždňovú karanténu po vstupe do krajiny, keďže chce v priebehu júla usporiadať dve Veľké ceny na okruhu Silverstone.

Prvých desať veľkých cien museli pre pandémiu koronavírusu zrušiť alebo odložiť. Seriál MS F1 stále nemá definitívny kalendár pre túto sezónu, plánuje sa odjazdiť 15 až 18 pretekov. 

Otvoriť by ju mali v Rakúsku, kde by sa malo súťažiť 5. a potom aj 12. júla pred prázdnym hľadiskom. Následne by sa mali preteky presunúť do Silverstone. Preteky sú tam naplánované na 19. a 26. júla. 

Predstavitelia F1 chcú presvedčiť britskú vládu, že ich vlastné opatrenia sú dostatočné bezpečné. Všetci jazdci aj členovia tímov budú izolovaní od verejnosti a podrobia sa častým testom na koronavírus. Rozhovory by mali pokračovať cez víkend po tom, ako vláda oznámi ďalší postup boja proti šíreniu pandémie. 

Vo Veľkej Británii evidovali v pondelok o 12.00 SELČ viac ako 219.000 prípadov ochorenia COVID-19 a vyše 31.000 mŕtvych. Celosvetovo je v 212 krajinách/územiach potvrdených už takmer 4,2 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 284.000 osôb.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac