spravy.sk spravy.sk

Oficiálne! Vettel po sezóne opustí Ferrari
zdroj: TASR-AP

Oficiálne! Vettel po sezóne opustí Ferrari

Štvornásobný majster sveta formuly 1 Sebastian Vettel po tejto sezóne opustí tím Ferrari. Talianska stajňa to potvrdila v utorok na svojom webe.

Tridsaťdvaročnému Nemcovi vyprší kontrakt a stranám sa nepodarilo dohodnúť na novej zmluve. 

"Bolo to spoločné rozhodnutie, aj keď nebolo jednoduché, pretože Sebastian je skvelý človek i jazdec," uviedlo Ferrari v stanovisku. Vettel pôsobí vo Ferrari od roku 2015, keď prišiel z Red Bullu. 

Odvtedy však čaká na piaty majstrovský titul. Napriek tomu sa zaradil medzi najúspešnejších jazdcov histórie tímu, keď je so štrnástimi okruhovými víťazstvami na treťom mieste. Nemecké médiá informovali, že problémom je dĺžka zmluvy, kým stajňa ponúkla ročné predĺženie, Vettel preferuje dlhodobejšiu spoluprácu, odvolal sa pritom na svojho 22-ročného tímového kolegu Charlesa Leclerca, ktorý vlani podpísal kontrakt na štyri roky. Mladý Monačan neskrýval sklamanie nad Vettelovým odchodom a svojmu skúsenejšiemu kolegovi poďakoval. 

"Nikto ma nenaučil viac ako Vettel. Bola pre mňa obrovská česť byť s ním v jednom tíme. Občas bola na pretekoch medzi nami rivalita, ale vždy sme sa rešpektovali," citovala Leclerca agentúra DPA.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac