spravy.sk spravy.sk

McLaren potvrdil príchod Ricciarda! Austrálčan si finančne polepší
zdroj: Renault F1 Team twitter

McLaren potvrdil príchod Ricciarda! Austrálčan si finančne polepší

To, o čom sa špekulovalo niekoľko dní, je teraz realitou. Tím McLaren oficiálne potvrdil príchod Daniela Ricciarda pre sezónu 2021. Austrálsky pretekár tak po aktuálnej sezóne opustí Renault.

Daniel Ricciardo odštartoval svoju kariéru v juniorskom tíme Red Bullu - Scudéria Toro Rosso. Po niekoľkých rokoch sa posunul do hlavnej stajne "červených býkov", kde dokázal zdolať aj svojho kolegu a štvornásobného majstra sveta Sebastiana Vettela. Svoje miesto v tíme si držal až do príchodu Maxa Verstappena.

Akonáhle sa ukázalo, že je Verstappen rýchlejší ako Ricciardo, posunul sa Daniel po sezóne 2018 do Renaultu. Išlo však o sklamanie a v roku 2019 obsadil až deviatu pozíciu (54 bodov). 

Príchod do McLarenu predstavuje pre Ricciarda novú kariérnu výzvu. Tím z Wokingu avizuje snahu o návrat do najlepšej trojky a Daniel už disponuje potrebnými skúsenosťami. Jeho prvou úlohou bude teraz zdolať svojho mladšieho tímového kolegu Landa Norrisa.

"Ďakujem tímu RenaultF1 za spoločné obdobie a spôsob, akým ma prijali. Ešte sme neskončili a neviem sa dočkať štartu aktuálnej sezóny. Moja ďalšia kapitola sa ešte nezačína a chcem to tu ukončiť silným spôsobom. Merci," okomentoval svoj posezónny odchod Ricciardo v statuse na sociálnej sieti.

Podľa Daily Mail zarobí Ricciardo v McLarene 31 miliónov dolárov, čo predstavuje oveľa viac, než poberal v Renaulte. Austrálčan podpísal dvojročnú zmluvu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac