spravy.sk spravy.sk

Oficiálne! Sainz podpísal dvojročný kontrakt s Ferrari
zdroj: McLaren

Oficiálne! Sainz podpísal dvojročný kontrakt s Ferrari

Tím Scuderia Ferrari podpísal dvojročný kontrakt so španielskym pilotom Carlosom Sainzom juniorom. Ten tak po tejto sezóne zaujme miesto Sebastiana Vettela a v McLarenu uvoľní pozíciu pre Daniela Ricciarda.

"Som veľmi šťastný, že budem súťažiť od roku 2021 za Ferrari. Na svoju budúcnosť v červených farbách Ferrari sa už veľmi teším," uviedol Carlos Sainz. "Teraz mám pred sebou ešte dôležitý rok v McLaren a v tejto chvíli sa teda neviem dočkať štartu tejto sezóny."

Sainz vstúpil do F1 v roku 2015 s tímom Toro Rosso. V mikrosúboji s kolegom Maxom Verstappenom vtedy neuspel a do hlavného tímu Red Bullu tak putoval Holanďan. V ďalších rokoch však dokazoval Carlos svoje kvality a dokázal zatieniť kolegov Daniila Kvjata a Pierra Gaslyho. Konštatné výkony mu zaručili v závere sezóny 2017 prestup do Renaultu. Ročník ukončil na deviatej pozícii. O rok neskôr skončil o jednu priečku nižšie, keď získal o jeden bod menej (53). 

Pred sezónou 2019 zamieril Sainz do McLarenu, kde sa prezentoval v dobrom svetle. Celkovo nazbieral 96 bodov a v Brazílii získal svoje jediné pódium sezóny. Celkovo obsadil v poradí šampionátu šieste miesto.

Všeobecne sa očakáva, že popri Charlesovi Leclercovi by mal byť vo Ferrari dvojkou. Jeho hlavnou úlohou však bude pomôcť Scudérii k Poháru konštruktérov.

"Počas svojich piatich sezón v F1 Carlos dokázal, že je veľmi talentovaný pilot. Má technické schopnosti a správny prístup. Ideálne tak zapadne do našej rodiny," skonštatoval šéf tímu Ferrari Mattia Binotto.

"Vstupujeme do nového cyklu, ktorého cieľom je dostať tím opäť na vrchol F1. Bude to dlhá cesta a určite nebude bezproblémová. Obzvlášť v súčasnej finančnej situácii a aj s výhľadom na zmeny pravidiel. Sme však pripravení prijať výzvu a veríme, že máme mimoriadne talentovaný jazdecký pár. Charles a Carlos predstavujú náš najmladší tandem za posledných päťdesiat rokov, no veríme, že ide o ideálnu kombináciu pre plnenie našich cieľov."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac