spravy.sk spravy.sk

Dohoda je na svete - v Silverstone budú až dve Veľké ceny
zdroj: TASR/AP

Dohoda je na svete - v Silverstone budú až dve Veľké ceny

Vyzerá to tak, že sezóna 2020 ponúkne hneď dve Veľké ceny na okruhu v Silverstone. Podľa BBC sa na tom dohodli predstavitelia Formuly 1 a tradičného anglického okruhu.

V posledných týždňoch rokovali predstavitelia britského jazdeckého klubu BRDC a F1 o možnostiach organizácie dvoch separátnych podujatí. Teraz bola dohoda dotiahnutá do konca. Všetko ešte samozrejme závisí od rozhodnutia britskej vlády, ktorá rozhodne o tom, či bude takéto podujatie vôbec možné zrealizovať. Tímy F1 však takýto scenár vítajú, možní im totiž absolvovať viac pretekov bez nutnosti cestovania.

"Som šťastný, že môžem potvrdiť dohodu Silverstone a Formuly 1 o organizácii dvoch letných pretekov na našom okruhu," uviedol výkonný riaditeľ okruhu Stuart Pringle pre BBC. "Tieto preteky si však ešte vyžadujú súhlas vlády. Prioritou je totiž bezpečnosť a určite budeme postupovať podľa striktných pravidiel týkajúcich sa boja s chorobou COVID 19."

"Chcel by som sa poďakovať všetkým fanúšikom za obrovskú podporu a chcem ich uistiť, že urobíme všetko preto, aby sa u nás tento rok uskutočnili preteky F1."

Podľa Sky Sports by sa mali preteky v Silverstone uskutočniť 26. júla a 2. augusta.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac