spravy.sk spravy.sk

Häkkinen: Vettel začal ako veľmi mladý, možno mu už chýba potrebná energia
zdroj: McLaren

Häkkinen: Vettel začal ako veľmi mladý, možno mu už chýba potrebná energia

Mika Häkkinen očakáva, že Sebastian Vettel síce ostane v F1, no jeho energia už nebude taká, aká bola doteraz. Dôvodom je fakt, že na kolotoč kráľovskej motoristickej disciplíny naskočil veľmi skoro.

Tridsaťdvaročný štvornásobný majster sveta na tom nie je z pohľadu veku zle. Veď taký Kimi Räikkonen má štyridsať. Podľa Fína je však problém v tom, že v F1 pôsobí už od devätnástich rokov.

"Po rozhodnutí Ferrari o pilotoch pre budúci rok sú jasné dve veci. Prvou je to, že ich rokovania nedospeli k dohode a tak sa rozhodli rozísť. Ak rokovali, tak to znamená, že pôvodne chceli pokračovať obe strany. Sebastian sa verejne vyjadroval, že verí v predĺženie zmluvy. Nebolo to teda o tom, že by túžil skončiť. Jednoducho sa nedohodli," rozhovoril sa Häkkinen.

"To ma privádza k druhému bodu. Ferrari už v decembri oznámilo podpis kontraktu s Charlesom Leclercom do roku 2024. Získali tak pretekára na ďalších päť sezón a to bolo jasné gesto. Spomeňme si na jeho minulú sezónu. Bol výborný, získal sedem pole positions a dve víťazstvá. Navyše vyhral preteky na domácej pôde Ferrari. Vo svojej debutovej sezóne obsadil štvrtú priečku v šampionáte, zatiaľ čo Sebastian bol piaty," upozornila bývalá hviezda McLarenu. 

"To znamená, že rokovania Ferrari so Sebastianom nemohli byť ľahké. Tím dal jasne najavo, že dlhodobo počíta s Leclercom. A výkony Sebastiana neboli také dobré."

Häkkinen tým nechce povedať, že by bol Vettel slabým pilotom. Získal štyri tituly a v rokoch 2017 i 2018 skončil druhý za Lewisom Hamiltonom. 

"V minulej sezóne vyhral v Singapure a podarilo sa mu to teda jedenásť rokov po prvom triumfe s Toro Rosso v Taliansku 2008. Je to teda vyrovnaný pretekár, ktorý už toho povyhrával veľa. Teraz však dospel do bodu, kedy zvažuje možnosti pre svoju budúcnosť. Hoci bude mať iba 33 rokov, na veľkej scéne preteká od devätnástich. Je teda ťažké čakať, že bude mať stále rovnakú energiu. Ja osobne by som chcel, aby pokračoval ďalej. Je to totiž rýchly pilot a výborný vyslanec F1. Len on však môže vykonať konečné rozhodnutie. Rozhodnúť sa správne mu musí poradiť jeho srdce," pridal Häkkinen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac