spravy.sk spravy.sk

Posun do Red Bullu bol pre Albona resetom
zdroj: Red Bull Content Pool

Posun do Red Bullu bol pre Albona resetom

Alex Albon zažil v roku 2019 pôsobivú nováčikovskú sezónu v F1. Tú začínal ako pilot Toro Rosso, no po dvanástich pretekoch sa posunul do Red Bullu a celkovo nahromadil 92 bodov.

Pred svojimi prvými zimnými testami s Toro Rosso pritom nemal žiadne skúsenosti s monopostom F1. "Priznám sa, že som predtým zažil niekoľko bezsenných nocí. Boli tam tréma i radostné vzrušenie. Akonáhle som si však nasadil prilbu, pripevnil pásy a usadil sa v aute, nervozita okamžite pominula," spomína Albon. 

Úvod sezóny bol hlavne o spoznávaní sa s autom. V tej chvíli rozhodne netušil, že už v auguste bude sedieť v kokpite hlavného tímu Red Bullu.

"Postupom času som získaval rytmus a udomácňoval sa v tíme čoraz viac. Deň, kedy mi zavolali z Red Bullu a povolali ma do "áčka", bol  pre mňa akýmsi resetom," pokračuje Alex.

Alex Albon

V Spa sa pre neho začalo všetko odznova. Red Bull je iný tím ako Toro Rosso a opäť sa tak musel rýchlo učiť novým veciam. 

"Bolo to v podstate ešte náročnejšie, pretože som nemal testy, počas ktorých by som sa učil. Na celý proces učenia som mal pár voľných tréningov."

Dvadsaťštyriročný rodák z Londýna s thajským pasom však ukázal silnú mieru adaptácie. "Nebolo to tak, že máte za sebou dlhé zimné testy a potom môžete vyvíjať auto. Bolo to skôr tak, že som niečo dostal do rúk a mal som s tým okamžite pracovať."

Aj preto sa cíti pred štartom aktuálnej sezóny oveľa komfortnejšie. 

"Posledné zimné testy boli pre mňa dôležité. Prvýkrát som mal naozajstný priestor na prácu s tímom a inžiniermi. Tentoraz sme už mohli pripraviť spoločný solídny plán pre sezónu. Škoda len, že jej štart sa odložil," dodal Albon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac