spravy.sk spravy.sk

Wolff: Vettel by bol pre Mercedes skvelým marketingovým ťahom
zdroj: Mercedes

Wolff: Vettel by bol pre Mercedes skvelým marketingovým ťahom

Toto Wolff označil Sebastiana Vettela za stále výborného pretekára F1 a na margo jeho možného príchodu do Mercedesu poznamenal, že z pohľadu marketingu by išlo o skvelý ťah. Zároveň však podotkol, že nechápe zhon z posledných dní, keď sa viaceré tímy ponáhľali s oznamovaním podpisov zmlúv pre budúcu sezónu.

"Samozrejme, že nemecký pretekár v nemeckom aute by predstavoval dobrý marketingový príbeh," uviedol Wolff v rozhovore pre ORF. "My sa však sústredíme v prvom rade na náš úspech. Sebastian je samozrejme pilot, ktorý je naozaj veľmi kvalitný. Opraty svojho osudu drží vo vlastných rukách. On sám sa musí rozhodnúť, či chce skončiť, alebo sa pobrať do iného tímu. Ešte stále má niekoľko zaujímavých adries, na ktorých by ho privítali."

Mercedes však takouto adresou podľa všetkého nebude. Veta o sústredení sa na vlastný úspech totiž naznačuje, že strieborné šípy nemajú dôvod meniť úspešnú kombináciu majstrovského pilota Lewisa Hamiltona a podriadenej, no veľmi kvalitnej dvojky Valtteriho Bottasa.

To, že sa tímy Ferrari a McLaren rozhodli počas tohto týždňa oznámiť nových pilotov pre budúcu sezónu, vníma Wolff ako pomerne unáhlené.

"Minimálne my by sme to tak nerobili. Je ťažké manažovať tím, ak máte pilota, ktorý by mal odvádzať stopercentnú prácu pre vás, no všetci vedia, že o rok už bude v inom, konkurenčnom tíme," upozornil Rakúšan.

Aj história ukázala, že v takých prípadoch tím automaticky venuje viac pozornosť tomu pilotovi, ktorý v tíme ostane aj po sezóne. S blížiacim sa záverom sezóny dostáva "odchádzajúci" pretekár menej vnútorných informácií a klesá aj jeho motivácia.

"Samozrejme, že je to tak. V závere sezóny pracujete naplno na inováciách pre nový ročník. Je pritom ťažké deliť sa o tieto informácie s pilotom, ktorý po sezóne odíde k rivalovi. Odnesie si so sebou aj tieto informácie. Preto si myslím, že stajne, ktoré teraz oznámili posezónne zmeny, budú mať pomerne náročnú situáciu," upozornil Wolff.

Otázku kontraktov však budú v budúcnosti päť riešiť aj v Mercedese. Hamiltonovi i Bottasovi vypršia kontrakty po budúcej sezóne.

"Uvidíme, ako sa bude dariť napredovať George Russellovi a potom je tu stále ešte nezodpovedaná otázka rozhodnutia Vettela. V tejto chvíli to však nie je naša agenda. Teraz sa sústredíme na aktuálnu prácu a našich súčasných pilotov," uzavrel Toto Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac