spravy.sk spravy.sk

Ako prepustil pozíciu Coulthard Häkkinenovi: Bol som tímový hráč
zdroj: Red Bull

Ako prepustil pozíciu Coulthard Häkkinenovi: Bol som tímový hráč

David Coulthard bol počas svojej kariéry známy ako dobrý tímový hráč. Ak mu vedenie stajne McLaren prikázalo ustúpiť tímovému kolegovi, urobil tak bez prejavov nespokojnosti.

Presne tak tomu bolo aj počas Veľkej ceny v Jereze v roku 1997. Coulthard vtedy obdržal od šéfov tímu pokyn, ktorý mu diktoval uvoľniť miesto na trati kolegovi Mikovi Häkkinenovi. Ten sa stal neskôr dvojnásobným majstrom sveta, no v čase týchto pretekov ešte šampiónom nebol. 

"Áno, v Jereze ma požiadali, aby som pustil Miku pred seba. Pred pretekmi sme o tom vôbec nehovorili a nebola to teda nejaká vopred daná dohoda," zaspomínal si Coulthard.

Škótky pilot sa rozhodnutiu tímu podriadil a Häkkinenovi uvoľnil priestor. "Trvalo to pár kôl, počas ktorých ma tímový manažér presviedčal o tom, že tak mám urobiť. Som tímový hráč a toto rozhodnutie som teda nespochybňoval. Išiel som teda z cesty."

Ak by však bol Coulthard tvrdohlavejší, možno by získal o pár víťazstiev viac. A ktovie? Možno by mohol bojovať o titul práve on.

"Neberiem to tak. Dnes môžem povedať, že ak by som nepočúvol príkaz, tak by som mal možno o nejaké to víťazstvo viac a mal by som aj trochu viac peňazí. Nedá sa však povedať, že by som kvôli tomu nevedel spávať," pridal Coulthard.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: David Coulthard

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac