spravy.sk spravy.sk

McLaren chcel Ricciarda už skôr, Brown netají radosť z jeho zisku
zdroj: Red Bull Racing

McLaren chcel Ricciarda už skôr, Brown netají radosť z jeho zisku

Šéf tímu McLaren Zak Brown priznal, že o služby austrálskeho pilota Daniela Ricciarda usiloval už v roku 2018. Zatiaľ čo vtedy to nevyšlo, teraz už áno. Od roku 2021 sa tak ich cesty spoja.

V roku 2018 vyfúkol McLarenu Ricciarda Renault. Britská stajňa v tom čase odoberala motory práve od francúzskeho výrobcu, ktorému nedokázala konkurovať ani po finančnej stránke. Daniel si vtedy po odchode z Red Bullu vyberal z viacerých možností a napokon ukázal na továrenský tím. 

"Po Danielovi sme išli už pred pár rokmi. Myslím, že nám to vtedy nevyšlo len veľmi tesne," poznamenal Zak Brown pre Sky F1. "U nás v tíme sme však jeho fanúšikmi už dlhší čas. Keď zamieril do Renaultu, získali sme Carlosa a Landa. Obaja odviedli fantastickú prácu."

"Teraz nám končí kontrakt s Carlosom a chápeme, že mal viaceré iné možnosti. Carlos nám bude chýbať, ale získali sme sedemnásobného víťaza veľkých cien a nemôžeme byť teda šťastnejší."

Brown je presvedčený o tom, že 30-ročný Ricciardo vytvorí s o desať rokov mladším Norrisom "veľmi vzrušujúci pár". 

"Dokonca by som povedal, že kombinácia týchto dvoch pilotov bude najvzrušujúcejšia v celkom štartovom poli sezóny 2021," uzavrel Brown.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac