spravy.sk spravy.sk

Marko si doberá Wolffa: Mercedes predsa šancu svojim mladým nedáva
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko si doberá Wolffa: Mercedes predsa šancu svojim mladým nedáva

Po odchode Sebastiana Vettela z Ferrari sa začalo hovoriť aj o možnosti spojenia štvornásobného majstra sveta s tímom Mercedes. Šéf striebornej stajne Toto Wolff to nateraz odmieta, no verejne vyhlásil, že nemecký pilot by predstavoval pre tento tím dobrý marketingový príbeh.

Wolff však zároveň uviedol aj to, že Mercedes je v tejto chvíli spokojný s tandemom Lewis Hamilton - Valtteri Bottas a do budúcnosti disponuje aj možnosťami v podobe svojho vlastného vývojového programu. Spomenul hlavne George Russella. 

Helmut Marko sa však nad takýmito úvahami iba usmieva. "Je celkom zábavné, že Toto hovorí o šanci pre svojich mladých pilotov. Ani jeden z nich totiž doposiaľ nikdy šancu v prvom tíme nedostal. Samozrejme, že sa to môže stať. Doteraz sa to však nestalo."

História mu pritom dáva za pravdu. Po návrate Mercedesu do F1 v roku 2010 sedeli za volantom strieborných šípov Michael Schumacher a Nico Rosberg. Ani Lewis Hamilton a Valtteri Bottas nepredstavujú produkty výchovného programu Mercedesu. Bottas dostal v roku 2017 prednosť pred členom juniorského programu tímu Pascalom Wehrleinom. Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac