spravy.sk spravy.sk

Šéf tímu prezradil zostavu Aston Martin pre rok 2021
zdroj: Racing Point

Šéf tímu prezradil zostavu Aston Martin pre rok 2021

Budúci tím Aston Martin vykročí do budúcej sezóny s jazdeckou dvojicou Sergio Perez - Lance Stroll.

Tím Racing Point, ktorý sa v roku 2021 pretransformuje na Aston Martin Racing Team, tak bude aj naďalej veriť svojej súčasnej jazdeckej zostave. V rozhovore pre rádio v Kanade to potvrdil Otmar Szafnauer.

V prípade Sergia Pereza nejde o žiadne prekvapenie, nakoľko vlastní v rukách kontrakt s platnosťou do konca sezóny 2022. Zmluva Lance Strolla však vyprší už po roku 2020. 

"Je pomerne šialené, že transferové obdobie sezóny 2021 je v plnom prúde a my sme ešte neodjazdili ani jedny preteky sezóny 2020," poznamenal Szafnauer pre Radio Canada. 

Ako ďalej poznamenal, rozlúčka Sebastiana Vettela s Ferrari ho zaskočila.

"Prekvapuje ma, že sa nedokázali dohodnúť. Sebastian je stále špičkový pilot a ja osobne ho poznám veľmi dlho. Beriem ho ako priateľa a rešpektujem jeho obrovské úspechy. Svoje prvé preteky vyhral už v roku 2008 ako veľmi mladý pilot. Bolo to niečo neuveriteľné. Zaslúži si zotrvanie v F1."

Szafnauer však priznáva, že súčasný trh s pilotmi v F1 je pomerne presýtený. Z toho by však mohli vyťažiť práve tímy z druhého sledu, ktoré by tak mohli získať hviezdne meno.

"Na trhu máme hneď niekoľko víťazných pilotov, dokonca aj majstrov sveta. Za nás však môžem povedať, že sme spokojní so súčasnou zostavou. Našou snahou je ponúknuť im také auto, ktoré im umožní víťaziť a možno sa jedného dňa stanú majstri aj z nich. So súčasnými pilotmi sme každopádne spokojní a máme ich zmluvne podchytených pre roky 2020 i 2021," dodal Szafnauer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac