spravy.sk spravy.sk

Button: Ak chcel Binotto pokoj, vybral si nesprávneho
zdroj: McLaren Media Centre

Button: Ak chcel Binotto pokoj, vybral si nesprávneho

Posezónny odchod Sebastiana Vettela z Ferrari a následné angažovanie Carlosa Sainza predstavuje hlavnú tému posledného týždňa. Najnovšie sa k tomu vyjadril aj bývalý majster sveta Jenson Button. Rozhodnutie tímu Ferrari pritom spochybnil.

Podľa šampióna z roku 2009 nepredstavuje mladý Španiel pilota, ktorý by prijal rolu hráča na druhé husle. Práve naopak, pre Charlesa Leclerca predstavuje silného konkurenta.

"Ak chcel Binotto Carlosa preto, že ide o kvalitného pilota, ktorý však nebude útočiť na Charlesa, tak urobil veľkú chybu," upozornil Button. "Sainz je víťaz. Rovnako tak ako jeho otec. Chce podať najlepšie výkony a chce sa stať majstrom. Ak ta chceli vo Ferrari pokojnú atmosféru v tíme, tak si vybrali nesprávneho pretekára."

Podľa Buttona šili ľudia z Ferrari horúcou ihlou. Aktuálny ročník sa ešte ani len nezačal a s odstupom pár mesiacov by možno videli celú situáciu inak.

"Mali si počkať na vývoj udalostí. v tejto chvíli žijeme zvláštne obdobie. Autá F1 sme nevideli na trati mesiace a vyberať si pilotov teraz je naozaj nezvyčajné. Za normálnych okolností sa tak robí po polovici sezóny. Vtedy už dokážeme posúdiť kvality a formu pilotov. Vettel mohol mať v tejto chvíli na svojom konte štyri víťazstvá. Rozhodli by sa v takom prípade vo Ferrari rovnako?" zakončil Jenson Button.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac