spravy.sk spravy.sk

Hamilton trénuje naplno: Konkurenti po nás idú, ale my ich musíme udržať na uzde
zdroj: Mercedes

Hamilton trénuje naplno: Konkurenti po nás idú, ale my ich musíme udržať na uzde

Zatiaľ čo viacerí mladí pretekári trávia aktuálnu koronapauzu zapájaním sa do virtuálnych pretekov a aktívni sú hneď vo viacerých E-sériách, majster sveta Lewis Hamilton sa pripravuje pomerne potichu. Podľa hviezdy Mercedesu je však súčasná príprava dôležitejšia, ako kedykoľvek predtým.

Hamilton sa okrem fyzického tréningu venuje aj jazde v simulátore. Ide však skôr o z núdze cnosť, než niečo, čo by ho naozaj bavilo.

"Mercedes musí urobiť všetko preto, aby zabral okamžite po reštarte sezóny. Musíme garantovať, že budeme stopercentne pripravení a dokážeme zabrať od prvých pretekov. Aj preto pristupujeme k príprave zodpovedne. Sadnem si aj do simulátora, hoci som to nemal nikdy rád. Je však veľmi dôležité, aby sme vyčerpali všetky možnosti prípravy na prvý súťažný víkend. V tejto sezóne si totiž nemôžeme dovoliť prepásť ani jedny preteky," upozornil Hamilton.

Motivácia šampiónovi nechýba. Hamilton totiž dobre vie, že poctivo teraz trénujú aj konkurenti.

"Ak nedokážeme zmanažovať túto krízu správnym spôsobom, tak ide iba o plytvanie času. Nič vám nenaservírujú na striebornom tanieri. Ak chceme dosiahnuť svoje ciele, tak musíme chcieť viac ako naši konkurenti. Sú tu totiž viacerí, ktorí si pravidelne myslia, že sa môžu zlepšiť a zdolať nás. To však nesmieme dopustiť," zakončil Lewis Hamilton pre Speedweek.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac