spravy.sk spravy.sk

Veľká cena Veľkej Británie je opäť ohrozená - problémom je povinná karanténa
zdroj: Pirelli Motorsport

Veľká cena Veľkej Británie je opäť ohrozená - problémom je povinná karanténa

To, že sezóna 2020 odštartuje júlovými pretekmi v Rakúsku, je v tejto chvíli veľmi pravdepodobné. Reálny je dokonca aj scenár, že by sa v Spielbergu konali hneď dve veľké ceny v rade. Tretie a štvrté podujatie sezóny by sa malo potom konať v anglickom Silverstone.

Organizátori sú na to pripravení, no problémom je nové vládne nariadenie. To prikazuje štrnásťdňovú karanténu všetkým ľuďom, ktorí pricestujú na britské ostrovy. To v praxi znemožňuje preteky F1, nakoľko do Silverstone sa mal kolotoč Formuly 1 presunúť priamo z Rakúska.

Podľa denníka The Sun by štátny sekretár pre kultúru, médiá a šport Oliver Dowdon súhlasil s výnimkou pre tímy F1, no to zamietli ministri zdravia a Rada ministrov. 

Jedinú výnimku majú dostať vodiči kamiónov. 

"Štrnásťdňová karanténa znemožňuje organizáciu Veľkej ceny Veľkej Británie v roku 2020. Toto obmedzenie bude mať silný vplyv na celú F1 a ak chceme dostať šport späť do televízie, tak potrebujeme výnimku," uviedol hovorca F1. 

Podľa britskej tlače však F1 výnimku nedostane a takýto návrh zamietol samotný premiér Boris Johnson. 

Kalendár F1 by tak utrpel výraznú ranu. Plány na organizáciu pretekov naopak pokračujú v Maďarsku, Španielsku, Belgicku a Taliansku. Svoje služby ponúka aj Hockenheimring.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac