spravy.sk spravy.sk

Ecclestone: Vettel nemal vo Ferrari nikdy pozíciu ako Schumacher
zdroj:

Ecclestone: Vettel nemal vo Ferrari nikdy pozíciu ako Schumacher

Budúcnosť Sebastiana Vettela je neustále na pretrase. Isté je, že štvornásobný majster sveta opustí po tejto sezóne Ferrari a v Scudérii ho nahradí Carlos Sainz. Podľa bývalého bossa Bernieho Ecclestona nejde o nejaký veľký šok.

"Bolo predvídateľné, že sa cesty Sebastiana  a Ferrrari rozídu," uviedol Bernie Ecclestone v rozhovore pre F1-Insider. "Medzi ním a Ferrari nikdy nezavládla mágia, akú mal taliansky tím s Michaelom Schumacherom. Stajňa a jej šéfovia mu nikdy neposkytli takú podporu, akú poskytovali Schumacherovi."

To, že nestavia Ferrari nemeckého pretekára na piedestál, bolo jasné aj po vlaňajšej sezóne. Vettela bodovo prekonal jeho mladší kolega Charles Leclerc, ktorému ponúkol tím z Maranella okamžite dlhodobý kontrakt. Už to bol signál, že štvornásobný majster sveta stráca pozíciu jednotky.

Otázkou ostáva, čo bude s Vettelom ďalej. "V súčasnej situácii by mohol Mercedes zvážiť angažovanie nemeckého hrdinu, akým je Sebastian. Predstavovalo by to emočnú podporu pre zamestnancov, ale bol by to pozitívny signál aj pre celý vonkajší svet. Pre PR Mercedesu by bol Vettel mega!"

Isté je, že z takého kroku by asi nebol nadšený Lewis Hamilton. Tomu totiž vyhovuje skôr dvojka Valtteri Bottas, než príchod ďalšieho kohúta, ktorý by chcel získať stoj čo stoj majstrovský titul. A to by mohlo narušiť harmóniu vo fungujúcom tíme.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac