spravy.sk spravy.sk

Coulthard: Schumacher bol lepší, ale nechcel som byť dvojkou
zdroj: Race of Champions

Coulthard: Schumacher bol lepší, ale nechcel som byť dvojkou

David Coulthard mal v roku 1996 príležitosť na prestup do tím Ferrari. Popri Michaelovi Schumacherovi by však bol odsúdený na rolu hráča na druhé husle a Škót preto ponuku z Maranella odmietol. Následne sa dohodol s McLarenom.

"Vo Ferrari mi ponúkali zmluvu. Už v nej však stálo, že budem dvojkou Michaela Schumachera," prezradil Coulthard pre írsku stanicu RTE.

"Nepochyboval som o tom, že Michael je lepším pilotom. V tom čase bol totiž slávnejším a na svojom konte mal väčšie úspechy ako ja. Nemohol som však podpísať kontrakt dvojky. Išiel som do McLarenu a myslím si, že pre moju kariéru to bolo správne rozhodnutie."

Faktom však je, že ani v McLarene si pozíciu jednotky nezískal. V rokoch 1998 a 1999 sa stal majstrom sveta jeho kolega Mika Häkkinen a jeho osobným maximom bol titul vicemajstra z roku 2001. Po ukončení pôsobenia v McLarene sa mu črtalo viacero možností. Jednou z nich bol Jaguar.

"Už som bol rozhodnutý, že do Jaguaru nepôjdem. Potom však kúpil tím Red Bull. Manažment sa zmenil a to zmenilo aj môj pohľad. Spomínam si na výbornú schôdzku s Dietrichom Mateschitzom. Až po nej som podpísal zmluvu," spomína Coulthard.

"S Mateschitzom som si chcel pohovoriť z očí do očí. Chcel som na vlastné uši počuť o jeho plánoch. Chcel som vedieť, že nepôjde len o nejakú reklamnú kapitolku, ale že pôjde o serióznu investíciu, ktoré by dostala tím na víťaznú dráhu."

V tíme Red Bull Racing potom strávil štyri súťažné sezóny a v piatej plnil rolu testovacieho pilota (2009). Paradoxom je, že po jeho odchode nastali zlaté časy "červených býkov", ktorí získali zásluhou Sebastiana Vettela v rokoch 2010 až 2014 štyri majstrovské tituly.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: David Coulthard

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac