spravy.sk spravy.sk

Sainz dohadoval zmluvu s Ferrari naslepo, návrat Alonsa by privítal
zdroj: TASR/AP

Sainz dohadoval zmluvu s Ferrari naslepo, návrat Alonsa by privítal

Zvláštna doba si vyžaduje zvláštne riešenia. Podpisu zmluvy so slávnym tímom Ferrari by za normálnych okolností predchádzala návšteva centrály v Maranelle spojená so zoznámením sa s kľúčovými členmi stajne.

Pandémia koronavírusu však nič také neumožňuje a Carlos Sainz tak podpísal kontrakt s Ferrari z domácej izolácie v Španielsku. 

"Bolo to veľmi zvláštne, veď na podrobnostiach kontraktu sme sa dohadovali bez toho, aby sme sa videli," priblížili proces dohody Sainz pre španielsku televíziu. "Všetko sme to riešili cez internet. Bol som doma s mojim otcom a mal som aj nepretržitý kontakt s mojim agentom. A napokon to dopadlo veľmi úspešne."

Sezóna 2020 tak ešte ani neodštartovala a Sainz už vie, za koho bude pretekať v sezóne 2021. Na červený tím sa však začne sústrediť až po posledných pretekoch aktuálneho ročníka.

"Viem, že v Španielsku ma už všetci vidia za volantom Ferrari. Tešia sa na to, ako budem bojovať o pódiá a víťazstvá. Ja však ešte v tejto chvíli na Ferrari nemyslím a sústredím sa na McLaren."

Sainz sa vyjadril aj na margo možného návratu svojho krajana Fernanda Alonsa. Toho spomínajú v súvislosti s uvoľneným miestom v Renaulte. 

"Bolo by skvelé mať ho za súpera. Vždy som vravel, že F1 je pre najlepších pilotov sveta a Fernando medzi nich určite patrí," pridal Carlos Sainz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac