spravy.sk spravy.sk

Bottas vraj rokuje s Renaultom
zdroj: Mercedes F1 twitter

Bottas vraj rokuje s Renaultom

Tím Mercedes má pre túto sezónu zmluvne podchytený tandem Lewis Hamilton - Valtteri Bottas. Okrem toho si strieborné šípy vychovávajú juniorov Estebana Ocona (momentálne je zaparkovaný v Renaulte) a George Russella (Williams). Z kádra Mercedesu medzitým vypadol Pascal Wehrlein.

Ako však upozornil Helmut Marko z konkurenčného Red Bullu, Mercedes od svojho návratu do F1 neposadil do svojho súťažného auta žiadneho vlastného odchovanca. Šéf tímu trojcípej hviezdy Toto Wolff však na takúto narážku reaguje s úsmevom. "Počul som takéto reči neprajníkov, ktorí spochybňujú náš juniorský program. Myslím si však, že predošlých šesť rokov dalo odpovede na všetky takéto otázky."

Faktom však je, že predovšetkým v Nemecku vzrastá tlak na angažovanie Sebastiana Vettela. "Musíme sa držať vlastnej línie," reaguje Wolff. "Lojalita je pre nás nesmierne dôležitá. Je to súčasť našej hodnoty. Sme preto lojálni k našim súčasným pilotom a v tejto chvíli nerealizujeme žiadne iné rokovania. Počkajme si na koniec sezóny a potom to môžeme riešiť."

Pozícia Lewisa Hamiltona je jasná a nemenná. Valtteri Bottas však vlastní kontrakt iba do konca tejto sezóny a všetko nasvedčuje tomu, že táto zmluva predĺžená nebude. Podľa nemeckých médií už začal rokovať s Renaultom.

"Bottasov manažér Didier Coton  už absolvoval rokovanie so šéfom Renaultu Cyrilom Abiteboulom," píše Motorsport-Total. 

V súvislosti s Renaultom sa hovorí predovšetkým o návrate Fernanda Alonsa, no to vraj neznamená, že by sa Francúzi sústredili iba na túto jednu možnosť. Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac