spravy.sk spravy.sk

Angažujte Vettela! Radia Mercedesu Ecclestone i Marko
zdroj: Scuderia Ferrari

Angažujte Vettela! Radia Mercedesu Ecclestone i Marko

Bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone verí, že tím Mercedes ponúkne kontrakt Sebastianovi Vettelovi. Podľa Brita by bol tandem Lewis Hamilton - Sebastian Vettel párom snov.

"Veľmi rád by som ho videl v Mercedese a v súbojoch s Lewisom Hamiltonom. Pre Formulu 1 by to bolo skvelé," uviedol Ecclestone pre stanicu RTL. "Som si istý, že by spolu vychádzali bez problémov. Obaja sú neskutočne talentovaní a vytvorili by super, super tím."

Podľa Ecclestona by príchod Vettela vytvoril na Hamiltona pozitívny tlak, z ktorého by vyťažili obaja. "Obzvlášť v tejto situácii by mal Mercedes zvážiť prínosy zisku Sebastiana ako nemeckého hrdinu. Bolo by to skvelé aj pre marketing a predstavovalo by to pozitívny signál pre celý svet i zamestnancov v Mercedese."

Veľmi podobne to vidí aj Helmut Marko z konkurenčného Red Bullu.

"Sám som v kontakte so Sebastianom. Priznávam, zvažovali sme všetky možné riešenia jeho spolupráce s tímom Red Bull Racing. Bohužiaľ sme však žiadne reálne nenašli," prezradil Marko pre Sky. Vettel je často spomínaný s Renaultom, no niečo také 77-ročný Rakúšan vylučuje. "Myslím si, že on uvažuje iba nad víťazným tímom. To jej jasné a práve preto by som mu odporučil Mercedes."

Odchod štvornásobného majstra sveta z F1 je pre Marka nemysliteľný.

"Bolo by to mrzuté pre celý náš šport. Ak však nenájde miesto vo víťaznom tíme, tak to bude pre neho najlepšie riešenie. Ako štvornásobný majster sveta má stále veľký vplyv na tento šport a keďže je v dobrej ekonomickej pozícii, nie je odsúdený na akceptovanie pozície v nejakom tíme stredu poľa. To nie je jeho štýl."

A hoci predstavuje Mercedes hlavného konkurenta Red Bullu, Marko by videl Vettela v jeho farbách veľmi rád.

"Pre Formulu 1 by to bol senzačný projekt. Ak by si udržali technickú dominanciu z posledných rokov, tak by končili vo všetkých pretekoch na prvom a druhom mieste," zakončil Marko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac