spravy.sk spravy.sk

VC USA je podľa lekárskeho experta na poslednom mieste priorít
zdroj: Mercedes

VC USA je podľa lekárskeho experta na poslednom mieste priorít

Veľká cena USA je momentálne stále v kalendáre F1 pre sezónu 2020, no organizácia tohto podujatia je čoraz nereálnejšia. Podľa medicínskeho experta v Austine sú totiž veľké podujatia posledné na zozname priorít.

Preteky na okruhu Circuit of the Americas v Austine by mali byť na programe 25. októbra. Súčasná situácia v Spojených štátoch je však kritická a k uvoľňovaniu opatrení prichádza iba veľmi pozvoľna. 

V Austine panuje momentálne karanténny stupeň číslo 3. Ten umožňuje pohyb na verejnosti v maximálne desaťčlenných skupinách. K usporiadaniu pretekov F1 by bolo potrebné vrátiť sa na stupeň 1. 

"Veľké podujatia boli zrušené ako prvé a zelenú dostanú ako posledné," upozorňuje expert pre verejné zdravie v Austine Dr. Mark Escott. "Riziko šírenia nákazy je totiž v rámci veľkých skupín výrazne vyššie. Pracujeme na pláne, ktorý by umožnil postupné uvoľňovanie opatrení, no vyzerá to tak, že organizácia veľkých podujatí nebude možná minimálne do konca decembra."

Svetielko nádeje však podľa Escotta bliká. Situáciu môže zmeniť výrazné zlepšenie pandemického vývoja.

"Ak budú všetci dodržiavať sociálny dištanc a chorí ľudia ostanú doma, tak môžeme dostať situáciu opäť pod kontrolu. Potom by sa mohlo postupovať rýchlejšie," pridal Escott.
Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Austin, COTA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac