spravy.sk spravy.sk

Preskočí Hungaroring v kalendári Silverstone?
zdroj: Red Bull Content Pool

Preskočí Hungaroring v kalendári Silverstone?

Formula 1 pokračuje v snahe o vyskladanie kalendára pre európsku fázu sezóny. Prakticky isté je, že ročník 2020 odštartuje v Rakúsku. Na okruhu Spielberg by sa mali odohrať hneď dve veľké ceny.

Ďalšie dve podujatia sa mali konať v britskom Silverstone, no povinná dvojtýždňová karanténa nariadená britskou vládou takýto variant vylučuje. Po Rakúsku by sa tak mohol kolotoč F1 presťahovať do Maďarska.

Britská vláda nemieni zľaviť z pravidiel a ani F1 nedostane výnimku. To znamená, že preteky na ostrovoch neprichádzajú v pôvodnom termíne do úvahy. Každý z účastníkov by sa musel podrobiť dvojtýždňovej izolácii. Celé osadenstvo tímov F1 plánuje žiť v akejsi izolovanej bubline, no britskí členovia tímov Riešením by boli preteky na Hungaroringu, ktoré by sa uskutočnili 19. júla a potom ešte aj o týždeň neskôr. Pre F1 by išlo o dobrý scenár, veď Spielberg a Hungaroring sú od seba vzdialené iba 420 kilometrov.

Po úvodných štyroch pretekoch v Rakúsku a Maďarsku by nasledovala dvojtýždenná prestávka a anglickí členovia tímov by tak mohli absolvovať karanténu. Potom by mala sezóna pokračovať v nemeckom Hockenheime.

"Isté je, že tímy chcú začať pretekať a sú ochotné podrobiť sa všetkému, čo bude povinné. Aj za cenu, že budú žiť niekoľko mesiacov na cestách a za prísnych podmienok. Urobia všetko pre bezpečnosť," uviedol insider z prostredia F1.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Maďarsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac