spravy.sk spravy.sk

Ocon spomína: S Leclercom sme po pretekoch plakali obaja
zdroj: Renault F1 Team

Ocon spomína: S Leclercom sme po pretekoch plakali obaja

Esteban Ocon strávil v pozícii testovacieho pilota Mercedesu sezónu mimo súťažných tratí, no v roku 2020 si opäť užije pretekársky adrenalín za volantom Renaultu. Francúz si v rámci rubriky oficiálnej stránky F1 zaspomínal na svoje prvé súboje s Charlesom Leclercom. 

"V rokoch 2004 a 2005 som sa stal šampiónom minikár severného Francúzska. Charles bol majstrom na juhu. Počul som o ňom, no poznal som ho iba veľmi slabo," spomína Ocon.

Ocon sa prvýkrát stretol s Leclercom počas veľkých motokárových pretekov o Francúzsky pohár v Magny Cours. Stretli sa tam víťazi všetkých francúzskych regiónov.

"Charles a ja sme bojovali už v rozjazdách. Raz som vyhral ja, raz on. Striedalo sa to a užili sme si veľké súboje."

Obaja boli už od malička veľmi súťaživí. V rozhodujúcej jazde bojovali plece pri pleci až do poslednej zákruty.

"Charles neskončil, keď narazil do bariér z pneumatík. Ja som bol piaty, alebo šiesty. Vyhral Antoine Hubert. Spomínam si, že ja i Charles sme po pretekoch plakali. Naši rodičia sa nás snažili utešiť, ale to bolo nemožné. Cítili sme sa mizerne, ako porazení."

"Mojim najväčším rivalom v motokárach však bol vždy Antoine," zdôraznil Ocon. "Poznali sme sa dobre, ale mali sme dobré vzťahy. Môj otec miestami zaskočil ako jeho mechanik. Ak potreboval s niečim pomôcť, tak mu pomohol. Trénovali sme spolu a zároveň to bol v roku 2008 môj najväčší rival. Raz sme bojovali práve my dvaja o titul francúzskeho majstra motokár. Vtedy to bolo veľmi tesné."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac