spravy.sk spravy.sk

Ak sa darí, tak vás vo Ferrari milujú. Ak nie, tak prichádza nervozita
zdroj: Red Bull / GEPA

Ak sa darí, tak vás vo Ferrari milujú. Ak nie, tak prichádza nervozita

Podľa Alexandra Wurza je tlak v tíme Ferrari bezprecedentný. Prezident asociácie pilotov GPDA upozornil na fakt, že Sebastian Vettel to nemal v Maranelle vôbec jednoduché a jeho rozhodnutie odísť po sezóne 2020 preto dokáže pochopiť.

"Sebastian je môj priateľ, ale ani ja som netušil, že má nejaké problémy vo Ferrari. V tomto smere bol vždy uzavretý a nechával si to pre seba," uviedol Wurz pre Sky Sports. 

Podľa Rakúšana si Vettel počas prvých sezón užil vo Ferrari veľa pekných emócií a priazne. To však postupne opadalo.

"Ferrari vyžaduje od svojich pretekárov veľmi veľa. Ak sa vám darí, tak vás milujú. Ak však úspech neprichádza, tak vzniká napätie. Tím robí všetko preto, aby chránil značku, prácu a kvalitu Ferrari," upozornil Wurz.  

A netýka sa to iba pretekárov. Posledným šéfom Ferrari s majstrovským titulom bol Jean Todt. Jeho nasledovníci Stefano Domenicali a Maurizio Arrivabene boli vyhodení pre zlé výsledky. "To všetko hovorí o obrovskom tlaku a vplyvoch z vonkajšieho okolia. Je to však aj štýl tímu Ferrari. Táto kombinácia je veľmi náročná."

Prístup Ferrari sa v priebehu dekád nezmenil a dôraz je kladený na nevyhnutnosť dosahovania úspechov.  V opačnom prípade sú vyvodené dôsledky. 


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac