spravy.sk spravy.sk

Alonso ničí tímy. Renomovaný novinár radí Renaultu vziať radšej Vettela
zdroj: McLaren Indy

Alonso ničí tímy. Renomovaný novinár radí Renaultu vziať radšej Vettela

Rozhodnutie tímu Ferrari uprednostniť z pohľadu novej sezóny Carlosa Sainza a ignorovať Daniela Ricciarda je podľa novinára Joe Sawarda veľmi rozumné. Podľa autora populárnych blogov by však bol dobrou voľbou aj Max Verstappen.

"Ricciardo by bol možno pre Ferrari veľmi vhodný po ľudskej stránke. Je to kompletný charakter," zamýšľa sa Saward. "Už sezóna 2018 v Red Bulle však ukázala, že nie je taký rýchly ako Verstappen. Nestačil na neho rýchlostne a ani bodov."

Po vykonaní rozhodnutia tímu Ferrari siahol po Ricciardovi McLaren. "Nemyslím si, že by to bol pre neho posun dopredu. Skôr je to podľa mňa taký posun do bočnej strany."

Otázkou ostáva, prečo sa austrálsky pretekár rozhodol opustiť Renault už po dvoch sezónach.

"Asi to bude tým, že nebol v Renaulte dostatočne spokojný. Chýbal mu potrebný komfort. Možno sa mu nepáčilo, že mal mať po svojom boku Estebana Ocona. V každom prípade ma trochu prekvapuje, že chce vymeniť továrenský tím s vlastnými motormi za stajňu, ktorá je momentálne tretím levelom Mercedesu."

Obeťou celého prestupového kolotoča je nateraz Sebastian Vettel. Šanca na návrat sa naopak ponúka Fernandovi Alonsovi. Ak by mal Saward poradiť funkcionárom Renaultu, tak by sa rozhodol veľmi rýchlo.

"Faktom je, že by som uprednostnil Vettela pred Alonsom. Rozhodne! Alonso je totiž strojca problémov. Ničí tímy. Tak to jednoducho je. Keď sa pozriete na jeho kariéru, tak zničil už niekoľko tímov. Takého človeka vo svojom tíme nechcete. Zničil Vettel Ferrari? Nie nezničil. A podľa mňa je stále hladný. Renault by bol pre neho dobrým miestom," uzavrel ostrieľaný novinár.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac