spravy.sk spravy.sk

VC Rakúska ešte istá nie je, v Británii sa môže súťažiť aj v auguste. Tímom povolia maximálne 80 ľudí
zdroj: Ferrari

VC Rakúska ešte istá nie je, v Británii sa môže súťažiť aj v auguste. Tímom povolia maximálne 80 ľudí

Formula 1 sa pripravuje na organizáciu pretekov bez divákov, no na okruhoch sa to nebude hemžiť ani členmi samotných tímov.

V rámci redukcie rizika nákazy koronavírusu budú mať tímy povolenú účasť v počte maximálne 80 ľudí. Toto číslo bude kontrolované od štartu až do konca podujatia. 

Z týchto 80 ľudí bude vyše 60 realizovať práce bezprostredne spojené s dvoma autami na trati. Rovnaké obmedzenia budú platiť aj pre preteky s divákmi. Tam však možno mierne navýšia počty pracovníkov z oblasti sponzoringu, marketingu, bezpečnosti a prepravy.

FIA a Liberty Media však ešte stále nedoriešili otázku samotného kalendára. Ten je závislý od rozhodnutia jednotlivých vlád. 

Sezóna by mala odštartovať 5. júla na okruhu v rakúskom Spielbergu. Ani v tomto smere však ešte nie je nič definitívne potvrdené. 

"Stále intenzívne pracujeme na bezpečnostnom pláne," uviedol rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober. 

Horšie to v každom prípade vyzerá s anglickým Silverstone. Rozhodnutie vlády o povinnej dvojtýždňovej karanténe zbavilo tímy F1 šance presunúť sa na ostrovy z Rakúska. Podľa šéfa okruhu Stuarda Pringla je však možné zorganizovať preteky aj v auguste.

"Hlavným problémom nie je nájdenie dátumu v kalendári, ale povolenie zo strany vlády," upozornil Pringle, ktorého trápi súčasná neistota. "Boli by sme oveľa radšej, ak by sme už mali reálnejšiu predstavu o termíne organizácie. Zabookované veci nám neustále padajú a to nie je príjemné pre nikoho. Mali sme pretekať v júni, potom v júli a možné je aj to, že sa tak stane v auguste."

Pringle dúfa, že opatrenia vo Veľkej Británii sa budú postupne uvoľňovať: "Šampionát F1 potrebuje výnimku. Môžeme byť optimisti, posunutie v kalendári by uľahčilo našu pozíciu. Čím skôr budeme vedieť, že tímy môžu cestovať, tým lepšie. Je to dôležité aj z pohľadu ostatných veľkých cien, sedem z desiatich tímov sídli v Spojenom kráľovstve a zišlo by sa im cestovať na svoje základne medzi pretekmi."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac