spravy.sk spravy.sk

McLaren prepustí 1200 zamestnancov
zdroj: McLaren

McLaren prepustí 1200 zamestnancov

Koronakríza kosí hlava nehlava a po Renaulte sa dostal do veľkých problémov aj ďalší výrobca automobilov. Britský McLaren oznámil rozhodnutie prepustiť 1200 zamestnancov. Znižovanie stavov sa tak dotkne až štvrtiny pracovníkov McLarenu.

McLaren považuje za tri kľúčové piliere autá, technológiu a súťažné tímy. Prepúšťanie však postihne všetky tieto piliere. Samotný tím F1 prepustí 70 ľudí. To by ešte v praxi obrovský problém nebol, no celková situácia v spoločnosti McLaren Group je momentálne kritická.

"Neznášame takéto opatrenia, pretože pripraviť ľudí o prácu predstavuje naozaj krajnú možnosť. Nerobíme to radi, ale situácia je iná, než by sme si želali. Nemali sme inú možnosť. Toto je veľmi ťažké obdobie pre celú našu spoločnosť a ak chceme prežiť, musíme prepúšťať," uviedol vo vyhlásení šéf McLaren Group Paul Walsh

Rozpočtové obmedzenie v F1 teda prichádza pre McLaren v ideálny čas. "Zabezpečí to stabilitu pre budúcnosť tohto športu a bude to mať signifikantný dopad aj na náš tím F1. Musíme urobiť všetko preto, aby sme dokázali opäť víťaziť aj v novej ére obmedzených rozpočtov," pridal Walsh.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac