spravy.sk spravy.sk

Ďalší Schumacher v F1?
zdroj:

Ďalší Schumacher v F1?

Mick Schumacher patrí medzi hlavných kandidátov na pozície nováčikov pre sezónu 2021. Syn legendárneho Michaela má podľa viacerých odborníkov veľké šance a vďačí za to svojmu talentu, ale aj marketingovej hodnote svojho mena.

Schumacher zanechal dobrý dojem už v juniorských kategóriách. Vyhral šampionát Formuly 3 a titul vicemajstra vo Formule 4. V roku 2019 súťažil v F2, kde skončil s jedným víťazstvom na celkovej dvanástej priečke. 

Mick je členom juniorského programu Ferrari a ak by získal tento rok titul v F2, tak by si tým prakticky naisto vybojoval miesto v stajni Alfa Romeo. Kimi Räikkonen už totiž pomýšľa na odchod a uvoľniť by sa mohla aj pozícia Antonia Giovinazziho.

"Rodina Schumacherovcov vedela vždy veľmi dobre, čo je pre Micka najlepšie," hovorí bývalý nemecký pretekár F1 Nick Heidfeld. 

"Kimi je už takmer na konci kariéry a Antonio nie je taký silný. Myslím si teda, že Mick má veľmi slušnú šancu na zisk miesta v F1," podotkol jeho strýko Ralf. Heidfeld s tým súhlasí: "Neprekvapilo by ma, ak by sme videli Micka za volantom Alfy už v roku 2020. Ak sa mu bude dariť v F2 a Antonio bude robiť také chyby ako v roku 2019, tak môžu nabrať veci rýchly spád. Potom by mohlo dôjsť k výmene už v polovici sezóny."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac