spravy.sk spravy.sk

Leclerc hovorí o svojich šanciach na titul, Ferrari pokračuje v zlepšení auta
zdroj: Scuderia Ferrari

Leclerc hovorí o svojich šanciach na titul, Ferrari pokračuje v zlepšení auta

Charles Leclerc podpísal s tímom Ferrari viacročný kontrakt a po odchode Sebastiana Vettela bude predstavovať hlavnú nádej Tifosi na zisk majstrovského titulu. Je už však na to mladý Monačan pripravený?

Leclerc debutoval v F1 iba v roku 2018 po tom, čo zažil pôsobivú sezónu v F2. Tam vtedy získal v pozícii nováčika majstrovský titul. Ako junior Ferrari dostal šancu v Alfe Romeo a o rok neskôr už nahradil Kimiho Räikkonena v prvom tíme Scudérie.

V minulej sezóne dokázal výkonnostne i bodovo predčiť štvornásobného majstra sveta Sebastiana Vettela a odmenou mu bol dlhodobý kontrakt. 

"Ak sa chcem stať majstrom sveta, tak mám pred sebou ešte stále veľa práce. So svojim doterajším napredovaním som však spokojný," uviedol Leclerc pre Sky Italia. "Verím, že jedného dňa budem bojovať o titul. Predo mnou je však ešte stále dlhá cesta."

Základným predpokladom úspechu bude navyše dostatočne kvalitné auto. V tomto smere nedopadli zimné testy pre Ferrari nejako extrémne pozitívne. Podľa La Gazzetta dello Sport však v Maranelle nelenia. Na štart sezóny v rakúskom Spielbergu by mali "červení" pricestovať s vylepšeným motorom, ktorý pridá až 20 konských síl.

"Na papieri to vyzerá tak, že vývojové prvky pridajú až 20 konských síl navyše," píše taliansky denník. 

Ferrari by mala pomôcť nová hlava valca, ktorá optimalizuje spaľovanie a pridáva silu. Model SF1000 bude navyše vybavený vylepšeným softvérom hybridného systému. Na jeho dokončení sa pracuje v týchto dňoch.

Scudéria navyše vylepšuje aj nos auta a zvažuje aj ďalšie úpravy. Tie sa týkajú napríklad prívodu vzduchu k motoru. Všetky tieto malé i väčšie zmeny by mali pomôcť k vylepšenému výkonu auta. Nespí však ani konkurencia a až preteky tak ukážu, či to bude stačiť.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac