spravy.sk spravy.sk

Gasly sa konečne vrátil z Dubaja
zdroj: AlphaTauri twitter

Gasly sa konečne vrátil z Dubaja

Zatiaľ čo väčšina pilotov F1 sa poctivo pripravuje na štart posunutej sezóny 2020, Pierre Gasly sa ešte len teraz vrátil domov po dvojmesačnom pobyte v Dubaji.

Pretekár tímu Alpha Tauri uviazol v Dubaji po tom, čo boli počas pandémie koronavírusu zrušené všetky lety do Talianska. Namiesto možnosti v podobe návratu ku svojej rodine vo Francúzsku sa Gasly rozhodol ostať spoločne so svojim trénerom v Dubaji.

"Rozhodol som sa takto z jednoduchého dôvodu. V Dubaji som mal ideálne podmienky na tréning. Dva mesiace som tam teda poctivo trénoval," priblížil svoju situáciu Gasly krátko po svojom návrate do Talianska.

V Dubaji to však nemal až také jednoduché. Verejné fitness centrá tam boli zatvorené rovnako ako vo väčšine iných krajín sveta.

"Tesne vedľa mojej hotelovej izby sme však našli jednu prázdnu miestnosť, do ktorej sme si nasťahovali fitness pomôcky. Vďaka tomu som trénoval šesť dní v týždni. Tri dni som sa venoval kardio cvičeniam a ďalšie tri som venoval rozvoju sily."

Gasly sa momentálne cíti byť v špičkovej kondícii. "Pred pôvodným štartom sezóny som sa cítil byť vo výbornej forme. Teraz som však na tom ešte lepšie. Na okruhu v Dubaji som si navyše mohol zajazdiť aj v motokáre a išlo tak o príjemné spestrenie prípravy," pridal 24-ročný pretekár F1. 

Gasly teraz plánuje navštíviť rodinu vo Francúzsku a potom by sa už mal presunúť do Rakúska.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac