spravy.sk spravy.sk

Williams prišiel o veľkých sponzorov, možnosťou riešenia je aj predaj
zdroj: twitter.com

Williams prišiel o veľkých sponzorov, možnosťou riešenia je aj predaj

Spoločnosť Williams v piatok oznámila, že plánuje predať svoj tím formuly 1. Rozhodla sa tak na základe zlých finančných výsledkov z roku 2019.

Williams Grand Prix Holdings (WGPH) zaznamenala stratu približne 13 miliónov libier. Rok predtým sa pritom približne v rovnakých číslach ocitla v pluse. 

"Hoci naša spoločnosť čelí mnohým výzvam, tím Williams je zabezpečený a pripravený vrátiť sa do súťažného diania v roku 2020, keď to situácia dovolí," oznámila britská firma v oficiálnom vyjadrení.

Nepríjemnou správou pre Williams je strata dvoch dôležitých sponzorov. Z jeho portfólia odchádzajú ROKiT a ROK Drinks.

"Tím ukončil partnerstvo s našim generálnym sponzorom ROKiT a ďalším dôležitým sponzorom ROK," uvádza stanovisko Williamsu. 

Telekomunikačná spoločnosť ROKiT bola hlavným sponzorom britskej stajne od februára 2019.

"Zvažujeme všetky strategické možnosti," uviedol Mike O´Driscoll. "Zvažujeme aj možnosti zisku nového kapitálu a do úvahy tak prichádza predaj menšieho či väčšieho podielu v našej spoločnosti."

Cieľom všetkých avizovaných krokov je zachrániť značku Willliams v F1. 

"V posledných rokoch sa prehĺbili rozdiely v nákladoch veľkých a malých tímov. Sme však presvedčení o tom, že Liberty Media robí všetko preto, aby sa to od roku 2021 vyrovnávalo. Výsledkom bude férovejšie súťažné prostredie, pridal O´Driscoll.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac