spravy.sk spravy.sk

Sezóna môže odštartovať v júli v Rakúsku, vláda dala pretekom zelenú
zdroj:

Sezóna môže odštartovať v júli v Rakúsku, vláda dala pretekom zelenú

Prvé preteky v tejto sezóne vo Formule 1 sa môžu uskutočniť v júli v rakúskom Spielbergu. Podľa agentúry APA dostali organizátori od rakúskej vlády povolenie zorganizovať plánované dve veľké ceny na Red Bull Ringu.

O štarte sezóny počas prvého a druhého júlového víkendu sa hovorilo už dlhší čas. Rakúske médiá ešte pred oficiálnym zverejnením informovali, že hygienická koncepcia usporiadateľov spĺňa všetky požiadavky ministerstva zdravotníctva zohľadňujúce opatrenia v boji so šírením koronavírusu.

Podľa webu motorprofis.at by na pretekoch mohli byť dokonca aj diváci, ale v obmedzenom počte. Hovorí sa o približne 500 fanúšikoch. K základným opatreniam bude patriť testovanie všetkých účastníkov a členov tímov na COVID-19 ešte pred cestou do Rakúska a ich izolácia. Do krajiny sa majú dopraviť charterovými letmi na neďaleké vojenské letisko v Zeltwegu. 

"Po detailnom rozbore expertov vyhovuje hygienická koncepcia z pohľadu ministerstva zdravotníctva nárokom v čase koronavírusovej pandémie," uviedol vo vyhlásení rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober. Podľa webu motorprofis.at by na pretekoch mohli byť dokonca aj diváci, ale v obmedzenom počte. Hovorí sa o približne 500 fanúšikoch. To však vylúčil Helmuth Marko, podľa poradcu domáceho tímu Red Bull koncepcia nepočíta s prítomnosťou divákov.

Od prepuknutia pandémie odložili v F1 desať pretekov. Vedenie seriálu pracuje na novom kalendári, ktorý by mohol obsahovať pätnásť veľkých cien.

Po dvoch pretekoch v Rakúsku by sa mohli ďalšie podujatia uskutočniť v Maďarsku, potom dvoje v Silverstone a po jedných v Barcelone, Spa-Francorchamps a Monze.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac