spravy.sk spravy.sk

Häkkinen: Bottas má veľké šance získať titul v roku 2020
zdroj: Mercedes

Häkkinen: Bottas má veľké šance získať titul v roku 2020

Dvojnásobný majster sveta Mika Häkkinen vyjadril presvedčenie, že jeho krajan Valtteri Bottas má veľké šance na zisk majstrovského titulu v sezóne 2020. 

Fín vstupuje do svojej štvrtej sezóny v Mercedese s úmyslom ukázať svoje kvality a vyvinúť väčší tlak na svojho kolegu Lewisa Hamiltona. 

Vzhľadom na očakávaný odchod Bottasa z Mercedesu po tejto sezóne je naozaj možné, že tentoraz už nebude akceptovať iba rolu poslušnej dvojky a v záujme svojej kariéry uprednostní svoje výsledky pred tímovým záujmom. A práve na to sa Häkkinen spolieha.

"Valtteri má v Mercedese výbornú pozíciu," rozhovoril sa Häkkinen pre podcast F1 Nation. "Ja sám mám od neho extrémne veľké očakávania. Je to mega kvalitný pretekár. Som si istý, že v tomto ročníku bude lepší, než kedykoľvek predtým. Očakávam preto, že tento rok získa titul majstra sveta."

"Na dosiahnutí tohto cieľa pracuje veľmi tvrdo niekoľko rokov. Teraz má k dispozícii všetky kvality a potrebnú techniku. Má teda všetko, čo majster sveta potrebuje."

Jedno je isté. Ak by Bottas naozaj titul získal, išla by jeho trhová hodnota prudko nahor. Zároveň by sa tak skomplikovala situácia spojená s rozhodovaním sa Mercedesu. Nahradila by "trojcípa hviezda" čerstvého šampióna prospektom George Russelom? 

V tejto chvíli to však vyzerá tak, že Bottas po sezóne Mercedes opustí a jeho meno je najčastejšie spájané s Renaultom.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mika Häkkinen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac