spravy.sk spravy.sk

Horner si zaspomínal na kolízie svojich pilotov: Zúril som!
zdroj: Red Bull Racing

Horner si zaspomínal na kolízie svojich pilotov: Zúril som!

V tíme Red Bull Racing sa vždy snažili o tímovú harmóniu a aj preto mali pomerne jasne definovaný status jednotky a dvojky. Počas majstrovských čias Sebastiana Vettela bolo všetko jasné, rovnako tak je teraz zrejmé, že úlohou Alexa Albona je hlavne kryť chrbát Maxovi Verstappenovi.

Niektorým treniciam sa však jednoducho zabrániť nedá a tak tomu bolo z pohľadu Red Bullu v Turecku 2010 či v Azerbajdžane 2018. Šéf tímu Christian Horner si na tieto momenty zaspomínal v rámci rozhovoru s Davidom Coulthardom v rubrike F1 Unscripted.

Horner priznal, že nehoda Verstappena s Danielom Ricciardom mu poriadne zodvihla žlč. 

"Veľmi dobre si na to spomínam. Na oboch pilotov som bol strašne nahnevaný. Viem, že tam vtedy bol aj Adrian Newey a ke´d ma videl, tak sa ma celkom bál. Obaja piloti sa vtedy na mňa pozerali ako deti na rozzúreného učiteľa," spomína Horner. 

Pretekári by mali vždy myslieť na potreby tímu a to sa vtedy nestalo.

"Môj hnev pramenil predovšetkým zo stratených bodov. Zbytočne sme sa o ne pripravili," pripomenul šéf stajne Red Bull Racing. 

Keď potom Ricciardo opustil rakúsky tím, priznal, že aj táto kolízia bola jedným z dôvodov jeho odchodu. Podobná situácia sa však udiala aj počas obdobia spolupráce Sebastiana Vettela a Marka Webbera.

"V F1 sa stáva často, že sa medzi dvomi pretekármi objaví isté napätie. To sa potom stupňuje, až vyvrcholí do niečoho podobného. Našťastie sa to však nestáva často," pridal Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac