spravy.sk spravy.sk

Proti reverznému roštu je iba Mercedes. Horner vie prečo
zdroj: Red Bull Content Pool

Proti reverznému roštu je iba Mercedes. Horner vie prečo

Predstavitelia Formuly 1 experimentujú s myšlienkou zaviesť počas VC Rakúska a VC Veľkej Británie šprintové preteky, ktoré by boli spojené s reverzným poradím na štartovom rošte. Deväť tímov s návrhom Liberty Media súhlasí, no Mercedes je zásadne proti. K schváleniu takého návrhu je pritom potrebný jednotný súhlas všetkých stajní F1.

"Tento návrh získal obrovskú podporu. Jedinou osobou, ktorá z toho nebola nadšená, bol Toto Wolff," prezradil šéf Red Bullu Racing Christian Horner

Podľa rakúskeho bossa je dôvod jednoduchý. Wolff plánuje potlačiť Lewisa Hamiltona k vyrovnaniu rekordu Michaela Schumachera v počte majstrovských titulov (7). A čím viac variabilných faktorov bude v hre, tým ťažšie to bude mať.

"Je to jasné. Toto si myslí, že získa spoločne s Lewisom siedmy titul. A takto by bolo v hre priveľa premenných," podotkol Horner.

V Red Bulle by však do pomerne šialeného nápadu išli. "Myslím si, že ak by sa museli najrýchlejší piloti predierať dopredu cez pomalších, tak by to bolo pre divákov veľmi vzrušujúce a zábavné. Pre F1 by to bola pozitívna vec a nemal by sme sa báť takýchto vecí."

Horner je presvedčený o tom, že ak sa má niekedy takáto novinka vyskúšať, tak je to práve teraz.

"V tejto sezóne sa nachádzame v unikátnej situácii. A keďže budeme mať dvoje preteky na rovnakom okruhu, je ideálny čas vyskúšať niečo iné. V stabilných poveternostných podmienkach by inak hrozili dve rovnaké podujatia, ktoré by sa navzájom iba kopírovali," pridal Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac