spravy.sk spravy.sk

Hamilton sa zapojil do boja proti rasizmu, podporili ho Mercedes i ďalší piloti
zdroj: TASR

Hamilton sa zapojil do boja proti rasizmu, podporili ho Mercedes i ďalší piloti

Smrť Afroameričana Georga Floyda spôsobená policajným dôstojníkom Derekom Chauvinom počas zásahu v Minnesote predstavuje v Spojených štátoch amerických momentálne hlavnú tému. V uliciach mnohých miest zúria nepokoje a demonštranti poukazujú na pretrvávajúci rasizmus.

Podporu obetiam policajného násilia vyjadrilo viacero osobností a jednou z nich je aj Lewis Hamilton.

"Nesmieme byť ticho. Keď máte vystupovať ako hviezdy, tak nemôžete byť ticho. Nikto v mojom športe momentálne nevytvára potrebný hluk. Je to samozrejme tým, že bieli v tomto športe dominujú," uviedol Hamilton, ktorý sa momentálne cítiť byť vo svete F1 osamotený. "Som jediným pilotom s inou farbou pleti v tomto športe. Opäť sa cítim byť sám. Myslím si, že všetci vidia, čo sa teraz deje a mali by sa k tomu pridať. Vedzte však, že ja viem, ako sa teraz správate a vidím vás."

Hamiltonov apel však neostal bez odozvy. Na sociálnych sieťach ho podporili aj Lando Norris či Charles Leclerc.


Oficiálne stanovisko pridal aj Mercedes. "Stojíme pri tebe, Lewis. Tolerancia je elementárnym princípom nášho tímu a podporujeme diverzitu vo všetkých formách. Počas každých pretekoch medzi sebou vítame a podporujeme ľudí zo všetkých kultúr, regiónov, s rozličnými životnými štýlmi a filozofiami. Sme rázne proti akejkoľvek diskriminácii a sme hlboko zasiahnutí z udalostí, ktoré sa v poslednom čase stali. Veríme, že sa to čoskoro upokojí."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac