spravy.sk spravy.sk

Zverejnili program úvodných ôsmich pretekov, sezóna sa začne v Rakúsku
zdroj: Mercedes

Zverejnili program úvodných ôsmich pretekov, sezóna sa začne v Rakúsku

Sezóna formuly 1 sa začne 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Vedenie F1 v utorok zverejnilo oficiálny program úvodných ôsmich pretekov tohto ročníka.

Celkovo by chceli do decembra uskutočniť 15-18 podujatí. Rakúsko bude hostiť dve Veľké ceny, po úvodných pretekoch sa o týždeň neskôr na okruhu Red Bull Ring uskutoční repríza. O ďalší týždeň sa kolotoč F1 presunie do susedného Maďarska. Po mesačnej pauze bude hostiť dve VC okruh Silverstone vo Veľkej Británii. Kráľovná motošportu potom zavíta do Španielska, Belgicka a začiatkom septembra do Talianska. Ďalší program zverejnia v nasledujúcich týždňoch v závislosti od vývoja situácie vo svete. Predbežne sa počíta, že úvodné preteky v Rakúsku budú bez divákov, ale predstavitelia F1 veria, že postupne sa preteky uskutočnia aj za prítomnosti fanúšikov. 

"V uplynulých týždňoch sme tvrdo pracovali a sme radi, že sa nám podarilo skompletizovať úvodný kalendár. Dúfame, že sa situácia upokojí a postupne budeme môcť privítať aj fanúšikov v bezpečných podmienkach. Vieme však, že začiatok sezóny poteší priaznivcov na celom svete," uviedol výkonný riaditeľ F1 Chase Carey na oficiálnom webe seriálu.

"Vnímame to ako unikátnu príležitosť v histórii F1 a tešíme sa na oba súťažné víkendy na našom okruhu v Spielbergu. Týmito pretekmi vyšleme silný odkaz celému svetu," pridal majiteľ Red Bullu Dietrich Mateschitz.


Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac