spravy.sk spravy.sk

Minardi: Pred Ferrari bude lepšie, ak Vettel po sezóne skončí
zdroj:

Minardi: Pred Ferrari bude lepšie, ak Vettel po sezóne skončí

Od vyhlásenia Sebastiana Vettela o posezónnom odchode z Ferrari, je horúcou témou diskusia o budúcnosti nemeckého pilota. Skončí v F1 nadobro, alebo prestúpi do iného tímu?

Podľa bývalého majiteľa tímu F1 Giancarla Minardiho je Scudéria v každom prípade v nepríjemnej situácii. "Nechcel by som byť teraz v topánkach Mattiu Binotta. Ak sa Vettel rozhodne po sezóne skončiť, tak to bude pre tím ľahšie."

Ak by sa totiž Vettel rozhodol pokračovať, bude to nepríjemné z viacerých stránok. Svoje skúsenosti s vývojom auta pre novú sezónu by si preniesol do inej stajne a okrem toho by sa potreboval ukázať ako pilot, ktorý je stále špičkou.

"Ak sa Seb rozhodne pokračovať aj v roku 2021, tak to bude pre Ferrari ťažko manažovateľná situácia. Jeho cieľom bude totiž chcieť dokázať za každú cenu, že je stále top pilotom."

A to môže byť veľký problém. Ferrari už totiž vsadilo na mladšieho Charlesa Leclerca a práve on má byť budúcnosťou tímu z Maranella. 

Minardi sa však vyjadril aj k Vettelovmu nástupcovi. Čo hovorí na zisk Carlosa Sainza? "Je to správna voľba. Ja som ľuďom z Ferrari vravel už pred dekádou, že ho majú zaradiť do juniorského programu. Urobili teda celkom dobre, ale ja osobne by som dal šancu Giovinazzimu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac