spravy.sk spravy.sk

Zehnder: Kimi kontrakty nečíta
zdroj:

Zehnder: Kimi kontrakty nečíta

Kimi Räikkonen prestúpil koncom roka 2018 do tímu Alfa Romeo, kde zaujal miesto po Charlesovi Leclercovi. Ten si to naopak namieril do Ferrari. Fín bude na štarte aj v tejto sezóne a ani po štyridsiatke nejaví známy súťažnej únavy.

Räikkonen debutoval v F1 s tímom Sauber ešte v roku 2001 a práve tento tím je dnes známy ako Alfa Romeo. "Iceman" teda poznám prostredie i mnohých zamestnancov. Tak ako tímového manažéra Beata Zehndera. Ten si zaspomínal na spoločný let súkromným lietadlom, ktorý zažili po VC Veľkej Británii v Silverstone v roku 2017. Kimi práve v tom období zvažoval svoju budúcnosť.

"Povedal som mu - počuj, ak už nechceš pretekať za Ferrari, alebo sa ťa chcú zbaviť, tak mi pokojne zavolaj. Niečo vymyslíme. Ak budeš mať záujem, tak ťa vezmeme späť do Sauberu," zaspomínal si Zehnder pre motorsport.com.

O tom, že ho vo Ferrari vystrieda Leclerc, sa Kimi dozvedel tesne pred VC Talianska 2018. A potom sa dali veci do pohybu. Zehnder a šéf tímu Frederic Vasseur pripravili kontrakt a jeho podpis predstavoval bleskovú záležitosť.

"Zmluvu sme mu pripravili za dve hodiny. A potom sme sa už dohodli veľmi rýchlo. Kimi totiž zmluvy nečíta!" pousmial sa Zehnder. 

Faktom je, že v prípade Räikkonena to asi až tak veľmi neprekvapuje...
Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac