spravy.sk spravy.sk

Anthony Hamilton je proti návratu syna na trať
zdroj: TASR

Anthony Hamilton je proti návratu syna na trať

Zatiaľ čo fanúšikovia F1 už počítajú dni do štartu sezóny, otec úradujúceho majstra sveta Lewisa Hamiltona z plánu na posunutý štart sezóny nadšený nie je. Ak by to bolo na ňom, tak by bol štart sezóny posunutý, alebo úplne zrušený.

"Mali by sme ukázať väčšiu trpezlivosť a počkať si až na obdobie, kedy už nebudú pribúdať nové infekcie. Potom by si mohli užiť Formulu 1 všetci. Chápem, že sa chcú dostať do normálu čo možno najskôr, ale malo by to byť čo možno najbezpečnejšie," skonštatoval Anthony Hamilton pre ITV.

Podľa otca hviezdy tímu Mercedes je jednoducho zvláštne pretekať v období, keď na svete stále umierajú stovky ľudí.

"Samozrejme, že ma tešia klesajúce čísla, ktoré prichádzajú každým dňom. To však ešte neznamená, že sme už túto vojnu vyhrali. Motošport je globálny šport, ktorý sa týka celosvetovej komunity. Ak teda budeme pretekať už teraz, tak to vysiela zlý signál. Desí ma predstava, že sa mám pozerať na to, ako je Lewis súčasťou tejto párty a v rovnakom čase zomierajú na celom svete tisícky ľudí na vírus. Poviem pravdu, v tomto období nebudem sledovať preteky v televízii a nebudem teda fandiť svojmu synovi," pridal A. Hamilton.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Anthony Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac