spravy.sk spravy.sk

Mercedes a McLaren si budú požičiavať rezervných pilotov
zdroj: Twitter/Stoffel Vandoorne

Mercedes a McLaren si budú požičiavať rezervných pilotov

Podobne ako v roku 2019, aj tento rok bude McLaren závislý od rezervných pilotov z inej stajne. Zatiaľ čo vlani mal v tomto smere partnerstvo s Renaultom, v sezóne 2020 mu vypomôže Mercedes.

Podľa portálu Racefans.net budú rezervní piloti Mercedesu tento rok k dispozícii pre tím McLaren. Reč je teda o Stoffelovi Vandoornovi a Estebanovi Gutierrezovi. Belgičan Vandoorne je pritom v McLarene ako doma, veď v minulosti odjazdil za tím z Wokingu 41 pretekov.

Cesty Vandoorna a McLarenu sa však nerozišli ideálnym spôsobom. Belgický pilot sa totiž cítil byť v porovnaní s Fernandom Alonsom znevýhodňovaný. V aktuálnej sezóne bude súťažiť aj vo Formuly E. 

Z pohľadu McLarenu je tak pravdepodobnejšie využitie Gutierreza. Bývalý pretekár Haasu a Sauberu má s Mercedesom kontrakt ako rezervný pilot a v prípade potreby tak bude k dispozícii Wokingu.

McLaren nie je jediným tímom s podobnou dohodou. Antonio Giovinazzi je jedným z rezervných pilotov Ferrari  a Sebastien Buemi môže zaskočiť v Red Bulle Racing či v AlphaTauri.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac