spravy.sk spravy.sk

Red Bull chce doma vyhrať. Pomôcť majú vylepšené auto i motor
zdroj: Red Bull Racing twitter

Red Bull chce doma vyhrať. Pomôcť majú vylepšené auto i motor

Max Verstappen vyhral na domácej trati Red Bullu v Spielbergu v rokoch 2018 i 2019. Cieľom rakúskej stajne je pochopiteľne pripraviť mu také podmienky, aby mohol 5. júla skompletizovať víťazný hetrik na tomto okruhu.

Vieru Red Bullu v úspech na domácej trati znásobuje vyhlásenie Helmuta Marka, podľa ktorého pricestuje tím na prvé preteky so zlepšeniami na aute RB16 i motore Honda. 

"Samozrejme, že nám to dodáva sebavedomie," uviedol Marko pre RTL. "Mercedes navyše nebol v Spielbergu nikdy silný. Vždy tu mali nejaké problémy. Samozrejme, teraz môže byť všetko inak. Dlho sme nepretekali a nikto nevie, ako to bude vyzerať. Vieme, že zimné testy boli klamlivé a tímy počas nich fungovali v prestrojení. Teraz predstavia všetci verzie áut, s ktorými predtým nikdy nepretekali."

Red Bull sa nesnažil o zlepšenie iba na svojej základni. Pomocnú ruku podáva aj japonský výrobca motorov. 

"Vývoj Hondy pokračoval," ubezpečuje Marko, podľa ktorého je výhodou Red Bullu, že na domácom okruhu absolvuje hneď dva preteky. "Motor Honda funguje lepšie vo vyšších nadmorských výškach. Vopred vám však nikto nič nezaručí. Vieme len to, že Ferrari nebolo na úrovni Mercedesu a Red Bullu. Pravda, to bolo v testoch. Medzitým sa to mohlo zmeniť."

Poradca rakúskej stajne garantuje, že jeho tím pôjde naplno od prvých pretekov a s nasadením vylepšení nebude otáľať.

"Nie je na to čas. Zatiaľ máme potvrdených iba osem európskych pretekov. To môže stačiť na realizáciu majstrovstiev sveta a nikto negarantuje, že potom prídu aj ďalšie podujatia. Musíte teda zaberať od prvých pretekov a vyťažiť maximum, čo sa dá. Zámorské preteky sú vzhľadom na koronavírus stále veľkým rizikom. Sú síce naplánované, no nie je isté, že sa uskutočnia. Musíme teda útočiť na plný plyn od prvých pretekov," avizuje totálne nasadenie Marko.

Rok 2020 sa môže stať rokom, počas ktorého sa stane Verstappen najmladším šampiónom všetkých čias. Red Bull na tom podľa Marka pracuje dlhodobo.

"Mali sme aj horšie chvíle, ale teraz máme opäť solídneho dodávateľa motorov a poučili sme sa z našich chýb. Predtým sme neboli konkurencieschopní do strednej časti sezóny. Teraz v strednej časti sezóny iba štartujeme. Naša príprava je lepšia. Mercedes a Hamilton sú jasnými favoritmi, no my sa vidíme ako ich hlavní súperi," pridal poradca Red Bullu. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac