spravy.sk spravy.sk

Sezónu W Series zrušili, sústredia sa na rok 2021
zdroj: JamieChadwick55/Twitter

Sezónu W Series zrušili, sústredia sa na rok 2021

Ženskú sériu W Series definitívne zrušili. Organizátori sa namiesto súčasnej improvizácie zamerajú na "väčšiu a lepšiu" sezónu 2021.

Víťazkou minuloročnej debutovej sezóny sa stala Jamie Chadwicková, ktorá je momentálne súčasťou tímu Williams ako vývojová pilotka. V rámci tejto série mohli pretekárky zbierať aj body potrebné k zisku Superlicencie pre F1. 

Štart tohto ročníka bol naplánovaný na minulý víkend v Petrohrade. 

"Naše rozhodnute sa nerodilo ľahko. Na súťažnú trať sa však vrátime až v roku 2021," uviedla výkonná šéfka série Catherine Bond Muirová. "Kalendár série bol založený na diverzite a globálnej inklúzii. Vzhľadom na súčasnú pandémiu však musíme ustúpiť, pretože zdravie je pre nás prvoradé. 

"Našu energiu teraz presmerujeme k roku 2021. Urobíme všetko preto, aby bol budúci ročník väčší a lepší, než kedykoľvek predtým. Pracujeme na vzrušujúcom novom kalendári a môžem s radosťou prezradiť, že naše preteky budú sprievodné aj počas viacerých budúcoročných podujatí F1. Spomeniem VC USA a VC Mexika 2021."

Výkonný riaditeľ F1 Ross Brawn pridal: "W Series má úžasný dopad na svet motošportu. Sme veľmi radi, že sme ju dokázali zakomponovať aj do kalendára F1. Sme samozrejme sklamaní zo zrušenia tejto sezóny, no tešíme sa na vzrušujúci návrat šampionátu v roku 2021."

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac