spravy.sk spravy.sk

Binotto tuší: V Rakúsku nebudeme najrýchlejší
zdroj: Scuderia Ferrari

Binotto tuší: V Rakúsku nebudeme najrýchlejší

Po zimných testoch v Barcelone to vyzeralo tak, že si to budú v súbojoch o víťazstvá rozdávať tímy Mercedes a Red Bull Racing. Pozíciu trojky mal zaujať tím Ferrari. V Maranelle samozrejme robia všetko preto, aby svoj výkon zlepšili, no šéf tímu Mattia Binotto neverí v zázraky.

"Bohužiaľ, táto pandemická pauza bola dlhá a my sme počas nej veľa práce na aute odviesť nemohli. Nemali sme príležitosť pracovať v aerodynamickom tuneli a do práce sme sa vrátili iba pred pár dňami. Snažíme sa pracovať na našich slabinách, ale času je naozaj málo," poznamenal Binotto pre denník Marca.

Šéf tímu vie, že jeho tím potrebuje výrazné zlepšenie a to nepadne z neba. 

"Auto je v podstate rovnaké, ako bolo v Austrálii. Vývojové zlepšenia prídu neskôr," avizuje Binotto, podľa ktorého tak budú prvé preteky hlavne o limitovaní strát. "V Rakúsku pravdepodobne nebudeme najrýchlejší tím na trati. Potrebujeme nazbierať čo možno najviac bodov a potom reagovať v ďalšej časti sezóny. Aj keď je tam viacero častí auta, ktorých vývoj bol zmrazený. My sme takéto zmeny pravidiel akceptovali v záujme našej zodpovednosti voči F1. Myslím si, že po prvých troch pretekoch už budeme z pohľadu potenciálu auta oveľa múdrejší."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac