spravy.sk spravy.sk

McLaren bez možnosti testov, Renault mu neposkytne motor pre starší model
zdroj: McLaren twitter

McLaren bez možnosti testov, Renault mu neposkytne motor pre starší model

Tím McLaren nebude môcť absolvovať do štartu sezóny v Rakúsku žiadne testy. Zatiaľ čo viacerí konkurenti pracujú s modelmi monopostov z roku 2018, tím z Wokingu takúto možnosť nemá.

Monopost MCL32 totiž nemá k dispozícii motor Renault. Pohonné jednotky francúzskeho výrobcu spred dvoch rokov už do Anglicka nevypravia a svoju rolu hrá aj fakt, že tím prejde od budúcej sezóny konkurenčnému Mercedesu.

"Po jazdeckej stránke je pre nás nešťastné, že piloti nebudú mať šancu zajazdiť si aspoň so starším autom. V tomto smere hrá proti nám výmena motorov z posledných rokov," uviedol šéf tímu Andreas Seidl.

McLaren využíval až do konca roka 2017 motory Honda, potom podpísal trojročnú zmluvu s Renaultom a od budúcej sezóny presedlá k Mercedesu.

"Ako ste už však mohli vidieť, Lando Norris už absolvoval aspoň jazdy v motokáre a absolvuje aj test v aute F3. Rovnaký postup plánujeme aj v prípade Carlosa Sainza. Okrem toho samozrejme pokračujeme s prácami so simulátorom," pokračoval Seidl.

Možno sa teraz pozastavíte na tom, prečo nebude McLaren disponovať motormi Renault pre auto z roku 2018. V tej sezóne už totiž spolupráca McLaren - Renault fungovala. Problémom je však práve avizovaný prestup k Mercedesu. To je hlavný dôvod, prečo teraz Renault odmieta dodať ďalšie pohonné jednotky, ktoré by slúžili pre testy so starším autom. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac