spravy.sk spravy.sk

Hamilton sa vrátil  na trať: Som fit a pripravený
zdroj: Mercedes-AMG F1 twitter

Hamilton sa vrátil na trať: Som fit a pripravený

Po Valtteri Bottasovi sa už za volant auta Mercedes W09 z roku 2018 posadil v rámci testov aj Lewis Hamilton. V rámci svojho programu na okruhu v Silverstone si opäť vyskúšal pocit jazdy na súťažnej trati a načerpal novú energiu pred štartom sezóny.

Mercedes využíva možnosť práce so starším modelom, ktorý mu umožňuje aspoň odjazdenie cenných kôl. Po koronapauze tak môžu piloti oživiť kontakt s pracovnou rutinou. 

"Bolo skvelé vrátiť sa späť do auta. Bola to zábava," uviedol Hamilton vo videu zverejnenom Mercedesom. "Keď som prvýkrát vychádzal z garáže, tak som pocítil to vzrušenie. Je jedno, koľko rokov to už robíte, vždy ide o niečo nové a svieže. Samozrejme, že sme boli v staršom aute, ale pocit bol fantastický. Napokon sme zrealizovali solídny program."

Pandémia koronavírusu spôsobila pilotom netradične dlhú prestávku a môcť si opäť zajazdiť preto jednoznačne kvitujú.

"Pozitívom je, že som tú prestávku veľmi necítil. Bola to však veľká prestávka, tuším 103 dní. Pred nastúpením do auta sa teda pýtate, či ste to nezabudli. Pocity však boli výborné. Cítim sa byť pripravený a fit. Verím, že rovnako tak sa už tešíte na štart sezóny všetci," dodal Hamilton.

Hamiltonov kontrakt vyprší po tejto sezóne, no očakáva sa, že Mercedes si poistí jeho služby a potom sa bude zaoberať budúcnosťou Bottasa. Takisto Fínova zmluva platí už len v roku 2020, čo vyvolalo špekulácie, že s Hamiltonom by mohol hviezdnu dvojicu vytvoriť Nemec Sebastian Vettel. Štvornásobný svetový šampión na konci ročníka opustí Ferrari a bude "voľným hráčom".

Bottas však zdôraznil, že jeho tím neuvažuje o angažovaní Vettela. "Dostal som veľmi jasné ubezpečenie, že príchod Seba nie je aktuálny," povedal Bottas, ktorý od prestupu do Mercedesu v roku 2017 bez výnimky dostáva kontrakty na jednu sezónu: "Pre mňa je to stále rovnaké. Smejem sa, že sa ešte neodjazdila ani jedna veľká cena, ale ľudia už obsadzujú moje miesto. Necítim tlak, sústredím sa na moje ciele v sezóne a tieto veci sa vyriešia potom. Nech už to bude tak či onak, nestresujem sa."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac